Březen 2010

Oprávněně! - část 1.

9. března 2010 v 21:30 Horor pro Andreicu

Když vznikala Pohádka, zeptala se mě Andreica, jestli pro ní napíšu horor. Tak je tady jeho první část ;) Doufám, že se Vám bude líbit, je to totiž můj první hororový příběh a nemam ponětí, jestli něco takového umim psát :D Už se těším na Vaše komentáře ;)
Už od 23. prosince mám strach. Začalo to tím, že jsem si ve 23:55 zapla televizi a koukala na Ukradené Vánoce Tima Burtona. Už dřív jsem viděla Burtonovu Mrtvou nevěstu, a tak jsem se těšila. Jistě, že se mi ta pohádka líbila, měla jsem z ní tak mrazivě hezký pocit. Když jsem si pak lehla do postele, nemohla jsem spát. Samozřejmě, že né kvůli tomu, že je Štědrý den, z toho už jsem vyrostla. Prostě jsem se bála.

Bála jsem se zavřít oči, neustále jsem přejížděla očima po svém pokoji. Dveře, okno, stůl, police s knihami, prádelník, na něm terárko s křečkem, kulatý chlupatý kobereček uprostřed, malý stolek se zrcadlem, zeď s několika zarámovanými puzzlovými obrazy, plakát Johnyho Deppa, dveře. Tam a zpět jsem jezdila očima, dokud se mi nezačala motat hlava. Do spánku mě uvrhly až tóny písniček od Enyi.


Konec pohádky o Verunce, Matějovi a kouzlu lásky

7. března 2010 v 20:45 Povídky

Konečně jsem dokončila Pohádku :) Vím, měla být už minulou neděli, a moc se omlouvám za zpoždění, ale nestíhám. Ve škole se toho na nás valí, nevím, co dřív... :/

Přeji pěkné počtení ;)

Matěj svíral Verunčinu studenou ručku v té své horké, široké pekařské dlani. Nemohl tomu uvěřit. Jak jen mohl Verunku na chvilku pustit z očí? Jak jen mohl dopustit, aby jí ti vyplašení koně ublížili? Kdyby byl s ní, kdyby nešel koupit ten hloupý cukrkandl, kdyby... Mohl tomu zabránit a Verunka teď nemusela ležet bledá, jako bez života, v posteli. Co když umře? Ale ne! Na tohle nesmím myslet, ona se přeci uzdraví!