Úvaha (1)

18. února 2009 v 18:35 |  Za to může chřipka!!
Jarní prázdniny.. Tolik plánů jsem na ně měla a nic! Místo toho ležim v posteli, paní chřipka se rozhodla vyzkoušet výdrž mojí imunity. Hm, chudák imutina to nezvládla a muj organismus dostává zabrat. A nejen on, ale mozek churaví. Nepřeberná nuda ležet celej den v posteli!A tak jsem z nudy otevřela šuplík u nočního stolku, tohoto času plný všech možnách i nemožných papírů, včetně dopisů. A padla na mě melancholie, možná že i trochu vztek. Tak schválně, kdy jste naposledy dostali dopis? Opravdový dopis se známkou? No, já osobně hodně dávno. A to, že mi chodí maily je mi momentálně k ničemu. Pokud mi teda někdo něaký mail pošle, že..

K věci, respektive k tomu, co mě donutilo vstát z postele a vyhrabat tužku a papír. Napadlo mě, že díky těm dopisům mi zůstala vzpomínka. Tím, jak jsem je četla, se mi vybavily okamžiky, které jsem s těmi lidmi zažila. Vzpomněla jsem si díky nim na spoustu věcí okolo. Znáte to, když přemýšlíte, jak vám plynou myšlenky, zdánlivě spolu neouvisející vzpomínky, obrazy, ...

A napadlo mě, na co dalšího budu vzpomínat, nebo spíš na základě čeho budu vzpomínat za pár let? SMSky mažu průběžně a takový magor, abych si ty pěkné, ty důležité přepisovala do notýsku, skutečně nejsem. Ani nepatřím mezi lidi, co projíždějí staré e-maily nebo historii na ajsku. To bych si sice třeba mohla vytisknout, ne?.. Takže to vidim černě.

Vlastně je mi to docela líto. Ne že bych byla proti komunikaci přes síť, to v žádném případě! Jen chci říct, že opravdový dopis, v obálce, psaný rukou, je dneska asi hodně výjimečný. Přitom dopis toho o jeho autorovi řekně víc než jeho elektronická podoba. Oslovení, rukopis, rychle naškrábané "PS"..

Naše maminky a babičky a další starší osoby do svého vypravování, že za jejich mladých let ..blablabla.. většinou zahrnou, jak si s danou osobou psaly dopisy. Jaké to bylo krásné, jak každý den vyhlížely pošťáka.. Co budeme svým vnoučatům vyprávět my? Jak jsme se nesčetněkrát denně přihlašovali na netu a zkoumali, zda máme vzkaz, mail, jestli je daná osoba on-line? Že jsme celý den nedali z ruky mobil?

No uvidíme, jak to bude. A uznávam, že jsem právě nemluvila jako "mládež", ale jako stárnoucí osoba. Asi mi ta zatracená chřipka začala požírat mozkový buňky!

PS: kdybyste mě náhodou chtěli v těchto krutých dobách churavění potěšit, napište mi o adresu a pošlete dopis ;)

Mějte se krásně ;)

S pozdravem

babley :o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rimmer Rimmer | Web | 21. února 2009 v 18:34 | Reagovat

Víš, taky jsem se zamyslel a zjistil jsem, že jsem rád, že moc ukrytých dopisů nemám. s největším úsilím jsem se musel přemoct, abych tu hromádku někde nenašel a nezačal číst. Stejně jako ty bych totiž začal vzpomínat na to co, kdy, kde, jak a proč bylo. A já vzpomínám děsně nerad.

2 Éééliška Éééliška | E-mail | 22. února 2009 v 17:58 | Reagovat

no..ako čekala sem zase naký uvahy bez hlavy a paty ale jako náká češtinářka by ti zato mohla dát jedničku:-) bylo to héézké, fakt se mi to líbí, možná se slituju a pošlu ti dopis:-)

3 Andreica Andreica | Web | 24. února 2009 v 20:02 | Reagovat

Máš pravdu, ale tak já na tebe nezapomenu, i když nebudu mít žádný dopis:-*....vzpomínky nám zůstávají uchované v srdci:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama