Prosinec 2008

Mlhy v ... - část druhá

7. prosince 2008 v 19:32 Mlhy v ...
Tak je tady další část Mlh v ... tak doufam, že se bude líbit... Jinak zatim nevím, co se z toho vyklube, jestli to bude povídka nebo něco delšího, uvidim, co s tim moje hlava vymyslí

O 14 dní později

Třídou, a vlastně i celou školou, se rozeznělo zvonění. Všichni jsme si začali balit věci, chudáka Yettiho (profesora anglické literatury) si nikdo nevšímal. Ten jenom pokrčil rameny, vypl naši interaktivní tabuli a začal balit notebook. Pár lidí ho na půl pusy pozdravilo, polovina židlí zůstala dole, ať si baba uklízečka trhne nohou.

"Lamská, dělej!" zařvala na mě Gizel. "Jo a Claris se ptá, jestli jdeš taky do Boatu."

"Jasan že jdu, jenom na mě chvilku počkejte, ještě si odskočim," odvětila jsem.

"No jo, ty abys tam zase nešla," rozesmály se, slepice jedny. Ale bez nich by to tu nebylo ono.

V Boatu, naší oblíbené hospůdce čtyři ulice od školy, se nás sešla skoro polovina třídy. Máme to tu rádi, všechno je obložené dřevem, nad barem svítí lucerny, v rohu v krbu praská dříví. Stěny jsou ověšeny rybářskými sítěmi, nad dveřmi visí záchranný kruh. A personál už nás tu zná dost dobře.


Mlhy v ... - část první

2. prosince 2008 v 20:55 Mlhy v ...
Při hodině učetnictví, kdy jsem zase nechápavě koukala na bílou, čísly popsanou tabuli, jsem vzala propisku a trhačku a sesmolila tohle. Nevím, jestli vás to zaujme, snad jo. A k názvu, není dokončený proto, že mě nenapadl žádný normální název malého městečka. :p tak si to kdyžtak přečtěte a pořádně mi to zkritizujte :)

"Tak pa, jeďte opatrně, bude to namrzlý," loučila jsem se s naší famílií.
"Neboj, Berry, víš, že taťka jezdí dobře," odvětila mi mamka.
"Jo a Ell, držim ti palce a koukej to tomu dědkovi pořádně vytmavit!"
"Spolehni se, ségra, pá.
Ještě jsme si líply pusu a dveře se za nimi zaboucly.

Uf, po dlouhý době sama doma, to bude vegec. Sice je mi jich líto, za poslední dva roky objeli tolik doktorů, a jenom kvůli blbý skolióze.

Zapla jsem telku a zkusmo projela pár programů, na chvíli jsem se zaposlouchala do angličtiny, mého oblíbeného jazyka. Nerozumím jim sice všechno, ale nechávám se těma řečma o objevení zkrytých surovin Grónska následkem tání ledovců ukolébat.

A dost! Nebudu přece dřepět u televize, když mam absolutní svobodu. Mohla bych jít třeba zase
jednou ven s Jeffem, v zimě s tim chudákem trávíme venku tak málo času.